Adım Adım Resmi Site
X

 

 

2008 yılından beri pek çok kurum iyilik peşinde koştu.

Takımların bazılarını kurum, bazıalrını ise çalışanları kurdu ama kendilerini kurumlarına o kadar bağlı hisseden koşuculardı ki onlar, bu güzel amaçlarını kurumlarının adı ile pekiştimek istediler.

Kurumsal Yardımseverlik Koşusu Neden Önemlidir ve Ne Gösterir? 

1- Bize göre bir kurumun sosyal sorumluluk projelerinde ne kadar aktif ve başarılı olduğu, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini çalışanları ile ne kadar paylaştığı ve onlardan gelen projeleri ne kadar desteklediği ile ölçülür.

2- Bize göre bir kurumun ne kadar sağlıklı olduğu, finansalları ile değil, çalışanlarının ne kadar sağlıklı olduğu ile ölçülür, koşmak ve koşabilmek de bunun gözlemlenebileceği güzel bir ölçüttür.

3- Bize göre bir kurumun çalışanlarının ekip çalışmasına yatkın olup olmadıkları, beraber aldıkları eğitimlerin sayısı ile değil, beraber antrenman yapıp, takım olarak aynı hedefe koşmaları ile ölçülür.

İşte Kurumsal Yardımseverlik Koşusu, bu 3 önemli göstergeyi alır ve birleştirir.  

11 yıldır iyilik peşinde koşan kurumların tam listesi aşağıda yer almakta. 2008 yılından, 2018 yılı Aralık sonuna kadar hepsinin ulaştığı, koşucu, bağışçı ve bağış tutarlarını görmek mümkün.

Evet bazı kurumlar sadece 1 koşucu ile listedeler ama unutmayın ki 1 sıfırdan büyüktür:)

Bu listeye öyle kolay kolay girilmez.

Koskoca Türkiye'de sayıları 890

ancak

Adım Adım kurulduğu günden bu yana toplanan 49.4 milyon TL bağışın %35'ini bu kurumların iyi çalışanları topladı.

Bu kurumlar kurumsal yardımseverlik koşusu takımlarını kurdular ve bugüne kadar koşmamış bir çok kurum çalışanı iyilik yapmak için yürümeye ve koşmaya başladılar. İyilik peşinde koştular, koşarak bir çok insanın hayatına dokundular, güzelleştirdiler. 

Peki Sizin Kurumunuz Nasıl İyilik Peşinde Koşar?

1- Siz de kurumunuzun iyilik peşinde koşmasını istiyorsanız veya nasıl koşabilir diyorsanız Kurumsal Yardımseverlik Koşucuları Koçumuz'a bir mail atın. 

2- 2015 Ocak ayında yaptığımız Kurumsal Yardımseverlik Koşuları ve KSS konulu panelimizin sunumu ve sonuçlarına linkten ulaşabilirsiniz.

3- Kurumsal koşu takımı ile ilgili bilgi almak isteyen kurumlar ve/veya kurum çalışanlarının aradıkları tüm bilgiler burada 

Önemli not:

AŞAĞIDAKİ LİSTE 2008-2018 Aralık arasında yardımseverlik koşusu yapan kurumları kapsar.

Aşağıdaki kurum isimleri koşucuların yazdığı isimlerdir. Bu isimlere ADIM ADIM müdahele etmez ve edemez. Kurum isimlerini koşucular kampanya süresince değiştirebilir. Bu bilgi koşuculara kampanya açarken ve kampanya süresince verilir. Kampanya kapandıktan sonra bu takım isimleri maalesef değişemez.

Tüm takımlara göz atmak için tıklayın...