Adım Adım Resmi Site
X

 

 

2008 yılından beri pek çok kurum iyilik peşinde koştu.

Takımların bazılarını kurum, bazılarını ise çalışanları kurdu ama kendilerini kurumlarına o kadar bağlı hisseden koşuculardı ki onlar, bu güzel amaçlarını kurumlarının adı ile pekiştimek istediler.

Kurumsal Yardımseverlik Koşusu Neden Önemlidir ve Ne Gösterir? 

1- Bize göre bir kurumun sosyal sorumluluk projelerinde ne kadar aktif ve başarılı olduğu, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini çalışanları ile ne kadar paylaştığı ve onlardan gelen projeleri ne kadar desteklediği ile ölçülür.

2- Bize göre bir kurumun ne kadar sağlıklı olduğu, finansalları ile değil, çalışanlarının ne kadar sağlıklı olduğu ile ölçülür ki koşmak ve koşabilmek de bunun gözlemlenebileceği güzel bir ölçüttür.

3- Bize göre bir kurumun çalışanlarının ekip çalışmasına yatkın olup olmadıkları, beraber aldıkları eğitimlerin sayısı ile değil, beraber antrenman yapıp, takım olarak aynı hedefe koşmaları ile de ölçülebilir.

İşte Kurumsal Yardımseverlik Koşusu, bu 3 önemli göstergeyi alır ve birleştirir.  

12 yıldır iyilik peşinde koşan kurumların tam listesi aşağıda yer almakta. 2008 yılından, 2019 yılı Aralık sonuna kadar hepsinin ulaştığı, koşucu, bağışçı ve bağış tutarlarını görmek mümkün.

Evet bazı kurumlar sadece 1 koşucu ile listedeler ama unutmayın ki 1 sıfırdan büyüktür:)

Bu listeye öyle kolay kolay girilmez.

Koskoca Türkiye'de sayıları 1.239

ancak

Adım Adım kurulduğu günden bu yana toplanan 70.6 milyon TL bağışın 27.3 milyon TL'sini bu kurumların iyi çalışanları topladı.

Kurumsal yardımseverlik koşusu takımları kuruldu ve belki de bugüne kadar hiç koşmamış / sportif amaçla yürümemiş bir çok kurum çalışanı, iyilik peşinde koşup / yürüyerek bir çok insanın hayatına dokundu, o hayatları güzelleştirdi. 

Peki Sizin Kurumunuz Nasıl İyilik Peşinde Koşar?

1- Kurumunuzun iyilik peşinde koşmasını istiyorsanız veya nasıl koşabilir diyorsanız Adım Adım Kurumsal Takımlar Koçu'na bir mail atın. 

2- Kurumsal koşu takımı ile ilgili bilgi almak isteyen kurumlar ve/veya kurum çalışanlarının aradıkları tüm bilgilere buradan da ulaşabilirsiniz. 

Önemli not:

AŞAĞIDAKİ LİSTE 2008-2020 Aralık arasında yardımseverlik koşusu yapan kurumları kapsar.

Aşağıdaki kurum isimleri, koşucuların yazdıkları isimlerdir. Bu isimlere ADIM ADIM müdahele etmez / edemez. 

Tüm takımlara göz atmak için tıklayın...