Adım Adım Resmi Site | Kurumsal Yardımseverlik Koşusu
X

Neden kurumsal yardımseverlik koşusu ?

 

1)      Toplumu kucaklayan ve toplumun kurumu olan bir yerde çalışmak istemez miydiniz?

Günümüzde şirketler sadece ekonomik  büyüklüklerle değil, beğeni parametresiyle de değerlendiriliyorlar; yardımseverlik koşusu şirketiniz için içten, çalışanlarını ve toplumu kucaklayan bir fırsat olabilir.

2)      Sorumluluğunuzu en eğlenceli şekilde yerine getir

Türkiye’de STK’ları desteklemek sadece bireylerin sorumluluğu olamaz. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri bir kültür yaratarak, toplum yararını gözeten bir anlayışı yaygınlaştırmaktadır. Toplumun elinde bulundurduğu insan kaynağını olumlu yönde dönüştürmek, 21. yüzyılda şirketlerin görevleri arasındadır.  Adım Adım’la koşarken bunu eğlenceli hale getiriyorsunuz.

3)      Daha sağlıklı çalışanlar ve daha sağlıklı bir takım için koş

Şirketçe yapacağınız yardımseverlik koşusuyla hem daha sağlıklı, toplum faydasını gözeten, iyi kalpli ve manevi tatmini yüksek çalışanlarınız olacak, hem de çalışanlarınız  aynı amaç için koşarak,  takım ruhunu geliştirebilecekler.

4)      Şirketinizin daha iyi tanınması için harika ve çok eğlenceli bir fırsat

Bağış mektuplarınıza, Adım Adım’lı tişörtlerinizle çektiğiniz videolarınızı koyabilir, antrenman fotoğraflarınızla mektuplarınızı renklendirebilirsiniz. En eğlenceli en farklı halkla ilişkiler fırsatı.

5)      Kendi ürününüzü destekleme fırsatı

Kurumunuzun kendi projesini ya da ürününü destekleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, Peugeot «Engelsiz Yaşam» projesi kapsamında engelli bireyler için tasarlanmış araçlar üretiyor. TOFD (akülü tekerlekli sandalye projesi) için koşarak, bu kampanyalarını desteklemiş oluyorlar.

6)      Oluşturulan sinerjinin farkında mısınız?

Takım ruhu, videolar, şirketin de koşucuları üzerinden bağış yapabilmesi, birlikte koşulan yarış… Tüm bunlarla oluşan sinerjinin şirketinize katabileceklerİnin farkında mısınız? 

 

“İnsan hayatında iki önemli an vardır. İlk koştuğu an ve neden koştuğunu anladığı an.”
Bir AAtasözü
 
Geç Kalmadınız!
Hazırsanız hemen kendinize bir proje seçin, iyilik peşinde koş platformuna giriş yapın, en yakın koşuda size yardımseverlik koşunuzda gönüllü destek olalım. Hepsi bu kadar.
Kurumsal Koşu Takımı olarak tek proje için koşan takımlar ağırlıklı olsa da çalışanlarını bu konuda serbest bırakan kurumlar da vardır.
 
İyilik Peşinde Koş Platformu'nda şu anda Çevre, Çocuk, Doğal Afetler, Eğitim, Engelli Yaşam, Genç, İnsan Hakları, İnsanı Yardım, Kadın, Kültür ve Sanat, Sağlık ve Toplumsal Gelişim Alanlarında çalışan sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır. Adına koşacağınız sivil toplum kuruluşunu buradan seçebilirsiniz.
 
Hangi sivil toplum kuruluşu ile beraber koşarsanız koşun koşu sırasında ve sonunda kurumsal takımınızın sonuçlarını anlık ve canlı olarak izleyebilirsiniz.
 
2008-2020 yılları arasında Türkiye'de yardımseverlik koşusu yapmış iyi kalpli kurumların listesine şuradan ulaşabilirsiniz.
  
Eğer kurumsal koşu takımınızı kurarak İyilik Peşinde Koşmak istiyor ama nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu doküman size destek olacaktır. 
İlkleri yapmak her zaman zordur. 10 sene sonra Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları (“STK”) bağışlarının önemli bir bölümünü koşu sayesinde almaya başladıklarında sizleri hatırlayacaklar. 2008 yılından bu yana geçen süre içerisinde aşağıda adı geçen kurumlar sayesinde desteklediğimiz sivil toplum kuruluşların bağışlarının %25-30’u ADIM ADIM ile koşan kurumsal takımlar sayesinde toplanmaya başlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 
2008 Ocak – 2019 Haziran arasında Türkiye’de Yardımseverlik Koşusu yaparak İyilik Peşinde Koşmuş Kurumların Listesine ulaşmak için tıklayınız...